maja 23, 2018

maja 23, 2018

Ale szok! Uczę się Polskiego Języka Migowego! I dlaczego!


Kochani, wiecie co? Poczułam się już bardzo zmęczona nagrywaniem filmów z głosem, wstawianiem napisów... Robiłam to wyłącznie z myślą o osobach słyszących z zamiarem uświadamiania ich o tym jaki jest świat ciszy, jakie są problemy g/Głuchych, niedosłyszących i implantowanych. Chciałam ćwiczyć mowę, aby była lepsza, ale... odechciało mi się już :) Bliższy mojemu sercu jest świat ciszy. Zamiast ćwiczyć mowę, wolę poznawać Polski Język Migowy.

Na kanale Luszka Szokker chcę pokazać Wam jak uczę się Polskiego Języka Migowego, jak pracuję nad tym, jakie popełniam błędy językowe, więc czasem będzie zabawnie, bo nierzadko mi się mylą różne słowa w języku migowym :) Z tego powodu na moim kanale nie zawsze będą napisy, bo to nie jest kurs PJM, nie chcę, aby ktoś przyswajał moje błędy językowe ;) Filmiki będą stanowiły coś w rodzaju moich konwersacji z osobami potrafiącymi i chcącymi migać :)

A Wy Głusi? Poprawiajcie mnie :) Przyjmę na klatę każdą Waszą mądrą krytykę, bo tylko mądra krytyka sprawi, że będę się rozwijała, że będę lepiej migała.

Ten kanał dedykuję w szczególności osobom, które twierdzą, że Głusi są hermetycznym społeczeństwem. Ja tak nie uważam. Głusi są otwartymi, serdecznymi, fantastycznymi ludźmi. Aby ich lepiej poznać, aby ich zrozumieć należy CHCIEĆ poznać ich język, wejść w ich świat, a nie rozpowszechniać w sieci na ich temat same oszczerstwa tylko dlatego, że nie udało się nawiązać bliskich relacji.

FAQ dotyczący kanału Luszka Szokker  znajdziecie tutaj. I pamiętajcie, nie traktujcie mojego kanału jako lekcji do nauki, ale formę luzackiego vloga osoby, kóra poprzez naukę migania usiłuje Wam przekazać różne ciekawostki ze swego artystycznego życia :)

i Viva la vida, amigos!


Copyright © 2016 Mocna Cisza | Ludzie. Sztuka. Życie. , Blogger